Program dotyczący nowo narodzonych prosiąt

phileo

Program dotyczący nowo narodzonych prosiąt zaprojektowano tak, aby zmaksymalizować potencjał loch oraz prosiąt przy odsadzeniu.

 

Jest to kompletny, elastyczny program złożony z trzech etapów: maksymalizacji żywotności zarodków, optymalizacji rozwoju płodu i stymulacji wzrostu prosiąt.

picto swine

Wczesny etap ciąży: maksymalizacja żywotności zarodków

Phileo dash

Masa urodzeniowa i jednorodność miotu są determinowane przez jakość środowiska matczynego już w okresie przed zagnieżdżeniem zarodków. Owulacja i rozwój zarodków są ułatwione przez dostępność mikroelementów, w tym selenu.

 

Przeprowadzono badania, których celem było określenie wpływu selenu na wydajność reprodukcyjną loch w zależności od źródła tego pierwiastka: seleninu sodu lub drożdży selenowych Selsaf®(tj. selenu organicznego). Uważa się, że przyswajalność drożdży selenowych wynosi od 80% do 100% (przy czym ilość przyswajalnego selenu organicznego wynosi około 50%). Badania wykazały korzystny trend w zakresie wielkości miotu. Selsaf® zwiększa żywotność i jednorodność zarodków, przyczyniając się do wyższej plenności.

Koniec ciąży: wspomaganie rozwoju płodu

Phileo dash

Badanie przeprowadzone w dwóch kolejnych cyklach reprodukcyjnych wykazało, że dodanie preparatu Actisaf® do paszy dla prośnych loch w tym okresie zwiększa przyrosty masy płodu i masę urodzeniową miotu podczas tych dwóch cykli.

 


Śmiertelność we wczesnym okresie życia jest powodowana wieloma czynnikami, ale za główną przyczynę uważa się niedostateczne pobranie pokarmu. Jednym z czynników ryzyka jest niski poziom rozwoju płodu prowadzący do zmniejszenia żywotności nowo narodzonych prosiąt. W badaniu terenowym (europejskim badaniu rejestracyjnym we Francji) mierzono wpływ preparatu Actisaf® na wydajność loch i ich potomstwa. Badania te wykazały, że dodanie preparatu Actisaf® (0,5 kg/t) do paszy dla prośnych loch i w okresie laktacji spowodowało zmniejszenie śmiertelności 48 godzin po oproszeniu.

Laktacja: poprawa wzrostu prosiąt aż do odsadzenia

Phileo dash

Badania wykazały korzystny wpływ suplementacji preparatem Actisaf® na wzrost płodu pod koniec ciąży, co prowadzi do lepszego wzrostu od urodzenia do odsadzenia. Dodatek preparatu Actisaf® do paszy loch znacząco poprawił skład mleka (pod względem białka, tłuszczu i suchej masy). Modulując właściwości odżywcze mleka, Actisaf® pomaga zwiększyć przyrosty masy prosiąt w okresie ssania. Lepszy skład odżywczy mleka i wyższa całkowita zawartość suchej masy wpływa na lepszą wagę odsadzeniową. Tak więc dodatek Actisaf® do paszy dla loch poprawia wyniki prosiąt ssących i poprawia perspektywy przyszłego wzrostu odsadzonych prosiąt.

Dowiedz się więcej o naszych programach

Powiązane artykuły

Przepraszamy, brak wpisów spełniających podane kryteria.

Dołącz do naszej społeczności w mediach społecznościowych

Zasubskrybuj
nasz biuletyn

Phileo dash